صفحه ها
دسته
لینک دوستان
تبلیغات رایگان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 171126
تعداد نوشته ها : 291
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

رییس فدراسیون فوتبال با انتقاد از مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا ‪AFC‬ اعلام کرد: معلوم نیست برچه اساسی ایران را از بین تیم‌های برتر آسیا جدا کرده اند.

علی کفاشیان شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا نخستین اقدام این فدراسیون در دفاع از جایگاه تیم ملی کشورمان در قاره کهن را ارسال نامه ای به مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا ذکر کرد و گفت: از آنان خواسته ایم تا دلایل این اقدام خود را بازگو کنند.

رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) ، تیم ملی جمهوری اسلامی ایران با ‪/۴۶‬ ‪ ۳۳‬امتیاز پس از کشور ژاپن در رده بندی تیم‌های آسیایی دوم است و به عنوان یکی از سه تیم برتر قاره آسیا معرفی شده است.

وی تصریح کرد: علت این اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز برای ما نیز مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سایت ساکرنت روز جمعه مطلبی از محمد بن همام رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر کرد که وی در آن اعلام کرده بود استرالیا به جمع کشورهای برتر فوتبال آسیا یعنی ژاپن، کره جنوبی و عربستان سعودی پیوسته است و ایران مثل بحرین، عراق و امارات عربی متحده در رده دوم قرار دارد.

فوتبال ایران در گذشته بارها توسط مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا کم ارزش شمرده شده است.

در آخرین مورد از این دست، ‪ AFC‬در یک سیدبندی غلط براساس نتایج به دست آمده در جام جهانی ‪ ،۲۰۰۶‬تیم ایران را بعد از تیم‌های استرالیا، کره جنوبی، ژاپن و عربستان سعودی، در سید پنجم قرار داد.

سپس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، این سیدبندی را تصحیح کرد و ایران را در سید سوم قرار داد در حالیکه ژاپن در سید چهارم و عربستان سعودی در سید پنجم قرار گرفتند.

تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سومین تیم آسیا به درستی در مکان چهل و چهارم رده بندی فیفا قرار دارد و با حدنصاب ‪ ،۳۳/۴۶۸‬بعد از ژاپن بهترین متوسط رده بندی را در چهار سال گذشته به خود اختصاص داده است.


يکشنبه هفدهم 9 1387
X